velký výběr, nízké ceny!
Měny
Nejprodávanější
Doporučujeme
Úvodní stránka > Články > Jak správně nasadit kondom neboli prezervativ?!?

Jak správně nasadit kondom neboli prezervativ?!?

BezvaKondomy.cz Vám přináší návod krok po kroku …

 

Vizuální kontrola obalu


     Nejprve se ujistěte, že kondom není načatý nebo jestli nemá poničený obal. Pokud by byl kondom, byť jen z části, načatý nebo měl poničený obal může to znamenat, že je kondom znehodnocený. Také jeho lhůta pro použití se výrazně zkracuje a nedoporučujeme takový kondom používat.
 

Datum expirace


     Druhou věcí, kterou by měl každý ověřit je datum expirace. Čili datum, do kterého je bezpečné kondom použít. Na každém obalu je toto datum vytisknuto. Opět pokud je kondom „prošlý“ tak jej nedoporučujeme používat. U takovýchto kondomů není zaručena dostatečná kvalita ochrany. Je to stejné jako s jogurtem, který projde lhůtou spotřeby. Takový jogurt se také již nekonzumuje.


Rozbalování kondomu


     Většina kondomů je vyrobena z latexu. Je to velmi tenký materiál (běžně 0,04 – 0,08 mm). Proto je nutné již při rozbalování zacházet s kondomem opatrně (především pozor u žen s delšími nehty)!
 

Pozor na tuk! Kondom s tuky není kamarád!


     Při sexu s kondomem je možné, že dojde k potřebě použít lubrikant. Používejte lubrikanty na bázi vody nebo silikonové lubrikanty (vhodné zejména pro anální sex). Vyvarujte se použití olejů. Oleje, ať už v podobě tělového mléka, klasického oleje nebo masážního oleje, mohou narušit latex.
 

Nasazení kondomu


     Kondom se nasazuje, až teprve když je penis plně ztopořený a je opravdu tvrdý. Nasazujte kondom tak, že na srulovaném kondomu stisknete špičku (rezervoár - složí jako „úložný“ prostor pro sperma) a vytlačte z ní vzduch. Poté opatrně přiložte kondom na špičku penisu. Jednou rukou můžete prezervativ přidržovat a druhou rulovat až dolu ke kořenu. Je důležité, aby gumička kondomu byla až u kořene. To zabrání nechtěnému sklouznutí z penisu což je věc velice nepříjemná. Zkontrolujete, zda je z rezervoáru vytlačen všechen vzduch a jestli gumička u kořenu dostatečně objímá penis. Pokud by neobjímala penis těsně, doporučujeme koupit menší velikost kondomu. Když už máme kondom nasazený, tak se hodí rada jak správně používat lubrikační gel. Naneste přiměřené množství lubrikačního gelu na intimní partie nebo na nasazený kondom a je hotovo.
 

A co po „akci“?


     Po styku kondom opatrně sejměte z penisu a na konci udělejte uzel tak aby obsah nemohl vytéct. Takto „zavázaný“ prezervativ vyhoďte do koše. Nikdy kondom nesplachujte do záchodu!

Malá rada nakonec ...
Kondomy je vhodné skladovat na chladnějším místě, aby nebyly vystaveny velkým teplotám a v suchém prostředí. Každý kondom je pouze na jedno použití!
 
Příjemný a bezpečný sex přejí BezvaKondomy.cz
Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.
Informace
V našem eshopu se není nutné předem registrovat, nakoupit můžete i bez registrace. Registrací na bezvakondomy.cz ovšem získáte mnoho výhod mezi které patří například: - Přehled nad svými objednávkami, zasílání slev na Váš email - Registrací automaticky získáváte možnost nákupu zcela zdarma nebo výdělku peněz na Váš bankovní účet - Možnost zúčastnit se mnoha soutěží a akcí a mnoho dalších výhod ...
Nahoru Tisknout
 Copyright © 2011 - 2020 BezvaKondomy.cz Všechna práva vyhrazena
www.BezvaKondomy.cz